Yeni Lig Yönergesi

                 🏆LİG YÖNERGESİ🏆

 

🎾 Lig 1 temmuz itibariyle başlayip, 1 kasim itibariyle sona erecektir.

🎾Maç teklifi icin her grubun kendi whatsap grubundan iletişim sağlanir. Maç teklifi yapan kişi kabul etmemesi durumunda farklı oyunculara teklif yapar.Maç teklifi kabul edilmemesinde herhangibir puan kaybı olmaz..

🎾Her oyuncu lig sonuna kadar rakibiyle bir kez karşılıklı oynayabilecektir.

🎾 Her galibiyet 3 puan her malubiyet 1 puan olarak hesaplanır. Sıralamalarda bu puanların toplamı esas alınır.

🎾 Aksi maç başlamadan önce oyuncular tarafından kararlastirilabileceği üzere anlaşmazlık durumunda *maç karar puanlı* yapılacaktır.

🎾 Aksi oyuncular tarafından kararlastirilabileceği üzere anlaşmazlık durumunda siteye maç etkinliği girişi teklif eden oyuncu tarafından yapılır.

🎾 Maç sonucunun siteye girisi galip gelen oyuncu tarafından, maç bitiminden hemen sonra yapilir.

🎾Aksi oyuncular tarafından kararlastirilabileceği üzere anlaşmazlık durumunda, oyunda sıfır top açılır kaybeden oyuncu top ücretini öder ve top kaybedenin olur.

🎾 Lig sonunda guplar içinde ilk 8 kişi play-off oynar ve her grubun ilk 1., 2.,3. ve ilk 8 sıralama si belirlenir.

🎾 Lig sonunda play-off tan sonra oluşacak sıralamada her grubun ilk 6 kişisi, bir üst grubun son 6 kişisiyle otomatik olarak yer değiştirir.

🎾 Lig maclarinda veya turnuvada yaşanabilecek anlaşmazlıklar için 5 kişilik komisyon oluşturulup nihai karar bu komisyon tarafından verilecektir.( Komisyon kuruluşu bilahare yapilacaktir)

🎾 Lig sonunda play off tan sonra oluşacak sıralamalardan sonra her gurubun ilk 7., 8., 9.ve 10. kişisi bir üst gurubun son.7., 8., 9.ve 10. kişisi ile tek maç yapar. Alt gruptaki oyuncunun galibiyeti sonrası alt gruptaki oyuncu üst gruba geçer . Alt gruptaki oyuncunun mağlubiyeti sonrasi üst lig oyuncusu yerini korur, aksi halde üst lig oyuncusu alt gruba duşer.

🎾 Lig 1 temmuzda başlar, 1 Kasım’da sona erer.

Duyurular